Ahşap Kapı

Gemlik Ahşap Kapı

Ahşap kapı: Sahibi olduğunuz dairenin kapıları mı eskidi? Yeni aldığınız eve isteğinize uygun bir ahşap kapı mı yaptırmak istiyorsunuz? O zaman doğru adrestesiniz… İster 1970’li yıllar, isterseniz de günümüz çağdaş ahşap kapı modellerinin zengin desenleri bizde her zaman mevcuttur. Antep ahşap kapı sayesinde sizlere çeşitli renk ve desenlerde yüzlerce farklı içerikli kapı çeşidi sunuyoruz. İstediğinize bağlı renkli cam seçenekleriyle Antep ahşap kapı tarafından üretilen kapılar tam size göre…

Tam kapalı modelli ahşap kapılar
Yarı kapalı modelli ahşap kapılar
Ayna cam modelli ahşap kapılar
Renkli cam modelli ahşap kapılar
Lake boyalı ahşap kapılar
Boyalı ahşap kapılar

 

Eskilerin modası olan ahşap kapı kreasyonu yeniden düzenlenerek ve çeşitliliği arttırılarak günümüze daha fazla model ve renk kombinasyonu ile çıkmaktadır sağlamlığı arttırılmış ve mekanizmaları sağlamlaştırılmış görünümü  modernlik ve eskideki özgünlük bir araya getirilerek eşsiz tasarımlar ortaya çıkmıştır.

 

İLETİŞİM FORMUNU KULLANARAK BİZE YAZABİLİRSİNİZ.

  Kapı Çeşitleri
  Kapı çeşitleri iç ve dış kapı olmak üzere iki çeşittir. Bu çeşitler içinde ise farklı isim ve katogorilere ayrılır. Mesela ofis kapısı, iç oda kapısı, villa kapısı,cami kapısı vb gibi bir mekana giriş ve bir mekandan çıkış olarak kullanılan kapılar bu isimler altında da olmaktadır.
  Kapı model ve isimleri: Ahşap kapı, mobilya kapı, lamine kapı, kompozit kapı, panel kapı ve pwc kapı diye çeşitlere ayrılır.
  Ado 100 Camsız Lamine Panel KapıAdo 103 Camlı Lamine KapıAdo 106 Camlı Lamine KapıAdo 4101 Camsız Lamine Panel Kapı
  Ahşap Kapı: Bu kapı modeli tamamı ile ahşaptan yapılan ve günümüzde bile bulunabilen ve neredeyse yüzde sekseni el işçiliği ile yapılan modeldir. Ahşap kapı tarihçesi ilklerdendir. Makinaların olmadığı fakat kapalı alanların giriş çıkışlarında vazgeçilmez olan ahşap kapı adı da ilk olarak buradan gelmektdir. Ahşap kapı tüm ülkelerde şu an bile en çok bulunan ilklerdir. Ahşap kapı yapıldığında bir ömür dayanabilecek mukavemete sahiptir. Ahşap kapı için önemli olan sağlam ağaçtan yapılmasıdır. Teknolojik makinalar olsa dahi ahşap kapı tasarım ve modele dönüşmesi yinede el işçiliği gerektirmektedir. Ahşap kapınız var ise ve tam ise sağlıklısınız demektir.
  Mobilya Kapı: Mobilya kapı genelde dekoratif olan ve tamamı cilalı ahşap kapı diye adlandırılan modeldir. Bu kapı modelleri diğer kapılara göre hem sağlam hemde maliyet açısından pahalı olan kapıdır. Mobilya kapının bir diğer özelliği ise diğar kapılara göre mobilya kapı daha ağır, modelleme ve tasarım açısından daha fazladır. Mobilya kapı günümüzde kullanım yerleri, malikane ve özel müstakil evler yada binalarda tercih edilmektedir.
  Lamine Kapı: Lamine kapı modeli elektronik teknolojik makinalarda ahşap desenli ahşap modelli olarak üretilen, üretimi seri olarak makinalarda yapılan kapılardandır. Bu kapı modeli hem kaliteli hemde standartın altında kalitelerde de üretilmektedir. Lamine kapı model ve görünüm olarak tüm ahşap modellerini bünyesinde bulunduran zengin bir yelpazesi vardır. Lamine kapı günümüzde tüm ev ve işyerleirnde görmak mümkündür. Lamine kapı son teknoloji ürünü olarak ado kapı fabrikalarında ürertilmektedir. Lamine kapı işçilik ve montajları zaman ve maliyet açısından da uygundur.
  Kompozit Kapı: Kompozit kapı pwc ve ahşabın zenginleştirilip ve aynı zamanda sağlamlaştırılarak Ülkemizde ve Avrupada en çok tercih sebebi olmuştur. Kompozit kapının üretim nedeni aslında daire kapılarında, iş yeri kapılarında, okul ve kalabalık yaşam alanlarının olduğu bölgelerde sağlamlık açısından en dayanıklı ürün olduğundan tercih sebebidir. Diğer kapılara göre kompozit kapı yelpazesi hem geniştir, hemde kompozit kapı montajı kolaydır. Kısaca kompozit kapı denince Ado Kapı, kompozit denince pwc ve ahşabın bir arada tasarımı demektir.
  Panel Kapı: Panel kapı aslında camsız olan ve tamamen gövdeden oluşan kapıdır. Günümüzde yaygın olarak bilinen adı ise amerikan panel kapıdır. Bu kapı üzeri ahşap dekore edilmiş mdf ile kaplı olan ve diğer kapılara göre maliyeti en az olan kapılardır. Panel kapılar genelde toplu konutlarada ve proje bazlı konutlarda çok sık olarak tercih edilmektedir. Panel kapı fiyatlarına baktığımızda ise neredeyse diğer kapılardan daha uygundur. Panel kapı imalatı teknolojik makinalarda seri olarak üretilmektedir.
  Pvc Kapı: Plastik hammaddeli kapı, bu kapı tamamen elektronik makinalarda üretilir. Pvc olan bir kapıyı elde imal etmeniz olanaksızdır. Çünkü pvc kapılar el ile şekil almaz, enjeksiyon ve pres makinalarda şekil aldığından bu olanak ahşap kapılara göre muhaldir(imkansız). Pvc kapılar aslında genel olarak dış mekanlarda kullanılır. Tüm dünyada ve ulus ülkelerde yaygındır. Pvc kapılar iç mekanlarda wc, banyo ve balkon gibi ıslak zeminlerin olduğu alanlarda kullanılır. Pvc kapı doğraması iç aksamı mukavemeti sağlam olması için sac ilede destekelenmektedir. Pvc kapı maliyetleri tüm üreticilerde genelde aynı maliyetlerdedir. Pvc kapı modelleri ahşap model ve renk kartelası geniş olan bir üründür. İş yerlerinde ve tüm yaşam alanlarında kullanılabilen teknolojik bir üründür.
  “İç ve dış mekanları zengin gösteren, kapılardır.”

  Gemlik'te Diğer Hizmetlerimiz