Hafriyat işleri

Gemlik hafriyat

Gemlik’te hafriyatçılar ve hafriyat işleri / firmaları fiyatları. dolgu kum kepçe çakıl işleri. Kumla, kurşunlu narlı kapaklı fıstıklı armutlu karacaali ve iznik orhangazi

gemlik-hafriyat-jcb-kepce-kamyon

Hafriyat İşleri
Yıkım İşleri
Altyapı Ve Taahhüt İşlemleri
Dolgu
Tesviye
Çevre Düzenleme
Stabilize Malzeme
Peysaj İşleri
Her Çeşit Elenmiş Kum

 

Ekskavatör, Lastikli Yükleyici, Bekoloder, kırıcı, Damperli Kamyon, Damperli Ağır Hizmet Çekici-dorse, Uzunyol Nakliye aracı, Makina Nakliye Aracı, Gezici Ofis-bakım onarım aracı Çeşitlerinde makina ve araçlarla işlerinizde en kısa sürede ve profesyonel çözüm için Dünyaca ünlü Markalar ve çok çeşitli ekipmanlar.

Gemlik harfiyatçıları bir telefonla hizmetinizde

BİNA TEMEL HAFRİYATI
BAHÇE TOPRAĞI
MOLOZ NAKLİYESİ
YIKIM İŞLERİ
KIRICI
İNŞAAT SONRASI ATIK NAKLİYESİ

İLETİŞİM FORMUNU KULLANARAK BİZE YAZABİLİRSİNİZ.

   

  Gemlik Hafriyat firmaları – Hafriyat Fiyatları

  Hafriyat kelimesi anlam olarak kısaca ifade edilirse bir yerdeki toprağın kazılması sonrada çıkan toprağın taşınması demektir. İnşaat alanları için en sık kullanılan tanımlamalardan biridir çünkü bir yerde kanal açılması,yıkım gerçekleştirilmesi yada bir yapı için temel alanının kazılması sonrasında çıkan toprağın atılması gibi işler doğrudan bu işlemin kapsama alanına girer. Bu işler in haricinde bir yapının yıkılması sonrasında ortaya çıkan enkazın kaldırılması yine hafriyat işi olarak değerlendirilir. Bu iş için ne gibi araçlara ihtiyaç olduğuna değinmek gerekirse;

  Greyder, ekskavatör, buldozer, damperli kamyonlar ve yükleyici gibi iş makinaları oluşan toprak yada benzeri yığınları taşımak ve uzaklaştırmak için kullanılır. Belirtilen iş makinelerini kullanabilen personellerin olduğunu da belirtmek gerek. Yukarıda belirtilen iş makinaları hakkında kısaca bilgiler verilirse;

  Ekskavatör : Kazı yapma işlerinde kullanılır. Paletli veya lastik tekerlekleri olabilir. Bu makinalarda kazıcı olarak tanımlanan kepçe şeklinde bir kısım bulunur. Kepçe kısmı hidrolik veya mekanik olarak kontrol edilmektedir.

  Buldozer : Genellikle paletli olan bu araçların ön kısımlarında hidrolik olarak itilen ve kazıcı özelliği olan bir bıçak bulunur. Hafriyat işinde en sık kullanılan araçtır. Buldozerin ön tarafında yer alan bıçak kısmı araç öperatörü tarafından yukarı veya aşağı yönde hareket ettirilebilmektedir. Bu özelliği kazı yapılacak alandaki toprağın kazınarak başka yerlere hareket ettirilmesini sağlamaktadır.

  Yükleyici : Ön kısmında kova şeklinde hidrolik olarak kumanda edilebilen bir parça bulunmaktadır. Paletli yada lastik tekerlekler üzerinde hareket edebilen bir iş makinesidir.

  Hafriyat işleri genelde bu işle uğraşan şirketler tarafından yapılmaktadır. Karayolu, baraj inşaatı, metro, stadyum ve bina gibi yapıların yapılma aşamaları hafriyat ile başlar. Bu nedenle bu işleri yapanlara sıkça ihtiyaç duyulmaktadır.

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Gemlik'te Diğer Hizmetlerimiz