Ytong Duvar

GEMLİK Ytong Duvar İŞLERİ

Bursa , Gemlik , Kurşunlu, Kumla, narlı , karacaali, fıstıklı, kapaklı, armutlu ve iznik’te hizmet veriyoruz  YTONG Duvar Blokları; betonarme, çelik, ahşap ve prefabrike gibi yapı sistemlerinde dış ve iç dolgu duvar malzemesi olarak ya da yığma yapılarda taşıyıcı dış ve iç duvar malzemesi olarak kullanılırlar. Yangın duvarı yapımında özellikle tercih edilen yapı malzemeleridir.
60 cm boyunda, 25 cm yükseklikte ve çeşitli kalınlıklarda üretilir. Alın profil yapısına göre; Tek Geçmeli, Çift Geçmeli ve Düz duvar blokları olarak adlandırılırlar.

Ytong Nedir?

Ytong, literatürde “gazbeton” olarak bilinen, bünyesindeki milyonlarca gözenek nedeniyle ısı yalıtımı değeri çok yüksek, hafif, esnek, depreme ve yangına karşı dayanıklı , çağdaş bir yapı malzemesidir. 

gemlik-ytong-duvar

YTONG, literatürde “gazbeton” olarak bilinir. Bünyesindeki milyonlarca gözenek nedeniyle bir çok binada ilave ısı yalıtım malzemesi kullanmaya gerek kalmadan yalıtım sağlayan bir yapı malzemesidir. Yeryüzünün en değerli varlığı olan topraktan değil, kuvarsit veya kum ile çimento, kireç ve suyun karışımından elde edilmektedir.

* Yüksek ısı yalıtımı sağlar
Hacminin % 84’ü hava dolu gözeneklerden oluşan YTONG, beton ve diğer kagir duvar malzemelerinden daha hafif olduğu için ısı yalıtım özelliği de bu malzemelere göre daha iyidir. YTONG ile yapınız yazın serin, kışın sıcak olur.Hafiftir
YTONG yapınızı hafifleterek deprem emniyetini artırır.Sağlamdır
YTONG Yapı Malzeme ve Elemanları, inşaat teknolojisinin gerektirdiği çeşitli mukavemet sınıflarında üretilmektedir. YTONG ile yapılan döşeme, duvar ve çatılar sağlamlık ve statik özellikleri ile kusursuzdur.Yanmaz
YTONG ürünleri, A1 sınıfı “hiç yanmaz” yapı malzemeleri grubundadır. Yapıda yangın emniyeti sağlar.Ses Yalıtımı Sağlar
YTONG, DIN 4109’a göre tek katmanlı duvarlar için sağlanması gerekli ses yalıtım direnci değerlerini sağlayan bir yapı malzemesidir.Kolay İşlenir
Ytong ahşap gibi kolayca işlenebilen bir malzemedir. Matkap ile delme, rendeleme, çivi çakıp vidalama, tesisat için kanallar açma işlemleri kolayca yapılabilir.Milimetrik Ölçülerdedir
YTONG, üretimi sırasında özel makinelerde milimetrik hassasiyetle boyutlandırılır. Düzgün yüzeyli olması nedeniyle sıva yükünü ve maliyetini azaltır.Sağlıklı Mekanlar Yaratır
YTONG üstün özellikleriyle yapıların konfor düzeyini artırır.Çevre Dostudur
YTONG kuvarsit, çimento, kireç ve su gibi doğal hammaddelerden üretilir. YTONG Türkiye’nin çevre etiketine sahip ilk markası olup, ÇEVKO üyesidir.

 

YTONG – Donatılı Yapı Elemanları

Neden YTONG?

YTONG Yüksek Isı Yalıtımı Sağlar
Hacminin %84’ü kuru hava dolu gözeneklerden oluşan YTONG, donatılı beton, yatay delikli tuğla ve briketten daha hafif bir yapı malzemesi olduğu için ısı yalıtım özelliği de bu malzemelere göre daha iyidir. YTONG ile yapılar yazın serin, kışın sıcak olur.

YTONG Hafiftir
Kuru birim hacim ağırlığı 500 kg/m³ ve 600 kg/m³ olan YTONG Donatılı Elemanları binayı hafifleterek, deprem emniyetini artırır.

YTONG Sağlamdır
YTONG Yapı Malzeme ve Elemanları, inşaat teknolojisinin gerektirdiği çeşitli mukavemet sınıflarında imal edilir. YTONG ile yapılan döşeme, duvar ve çatılar sağlamlık ve statik özellikleri ile kusursuzdur.

YTONG Yanmaz
YTONG ürünleri, DIN 4102’ye göre A1 sınıfı “yanmaz” yapı malzemeleri sınıfındadır. 1.000 ºC’ye kadar ateşe dayanıklı olan YTONG, yapılarda yangın emniyeti sağlar.

YTONG Kolay İşlenir
YTONG ahşap gibi kolayca işlenebilen bir malzemedir. Matkap ile delinebilir, rendelenebilir, çivi çakılıp vidalanabilir, tesisat için kolaylıkla kanallar açılabilir. Malzeme firesini azaltarak, işçilik ve zaman tasarrufu sağlar.

YTONG Milimetrik Ölçülerdedir
Üretimi sırasında özel makinelerde milimetrik hassasiyetle boyutlandırılır. Düzgün yüzeyli olması nedeniyle sıva yükünü ve maliyetini azaltır.

YTONG Sağlıklı Mekanlar Yaratır
Bünyesindeki milyonlarca gözenek yapının nefes almasını sağlayarak, rutubetlenmeyi önler, konfor düzeyini artırır.

YTONG Çevre Dostudur
YTONG kuvarsit, çimento, kireç ve su gibi doğal hammaddelerden üretilir. Avrupa Topluluğu ülkelerinde Çevre Dostu İnşaat Malzemesi Çalışma Grubu işaretini taşır. Ytong’un kalite sistemi, ürün kalitesi ve üretim şartlarının AB standartlarına uygunluğu; CE sertifikası ile onaylanmıştır.

YTONG Donatılı Yapı Elemanları
YTONG Donatılı Yapı Elemanları; mühendislik kurallarına uygun biçimde çelik donatılı olarak üretilen; yapıda çatı, döşeme ve duvar oluşumunda kullanılan büyük boyutlu yapı elemanlarıdır.

YTONG’un üstün ürün özellikleri ile önyapım teknolojisinin (prefabrikasyon) yararlarını birarada sunan YTONG Donatılı Yapı Elemanları; inşaatlarda zaman, malzeme ve işçilikten tasarruf sağlayarak, ekonomik çözümler yaratır.

Basit uygulama tekniği ve her mevsim çalışılabilme imkanı sayesinde başta toplu konut inşaatları olmak üzere, sanayi ve ticari yapılarda ileri bir yapı teknolojisi getirmesi nedeni ile tercih edilmektedir.

YTONG Donatılı Yapı Elemanları fabrikadan paletler üzerinde istiflenmiş olarak sevk edilirler.

YTONG Donatılı Yapı Elemanlarının Avantajları

Fonksiyonellik
YTONG Donatılı Yapı Elemanları, ahşap, çelik, betonarme vb. bilinen tüm taşıyıcı yapı sistemlerine kolayca monte edilerek yapının duvar, çatı ve döşeme oluşumunda tasarımcı ve uygulamacıya fonksiyonel çözümler sunar.

Taşıyıcı özelliğe sahip bu elemanlar ile yığma yapım tekniklerine uygun biçimde 2 tam kata kadar konut vb. yapı inşa etmek de mümkündür.

Güvenli ve Kolay Montaj
Büyük ebatlı oluşu, özel profil yapısı ve hafifliği ile kolay ve güvenli montaj imkanı sağlar.

Yangın Emniyeti
YTONG Yapı Malzeme ve Elemanları DIN 4102 standardına göre A1 sınıfı yanmaz malzemeler olarak tanımlanır. YTONG, yapıda yangın duvarı çözümlerini kolaylaştırır, yangın emniyeti sağlar.

YTONG Donatılı Ürün Çeşitleri

Ytong Taşıyıcı Düşey Duvar Elemanları
– Bu elemanlar; yapılarda taşıyıcı dış ve iç duvar yapımında kullanılırlar.
– Ytong çatı ve döşeme elemanlarıyla birlikte “Ytong Yapı Sistemi”ni oluştururlar.
– Taşıyıcı Düşey Duvar Elemanları ile deprem bölgelerinde 2 tam kata kadar yığma yapı inşa etmek mümkündür.
– 20 cm kalınlıktan 30 cm kalınlığa ve en fazla 300 cm boya kadar üretilen, özel profilli yapı elemanlarıdır.
– Üzerlerine gelebilecek farklı rüzgar ve deprem kuvvetlerini karşılayacak şekilde üretilirler.
– Bu elemanlar sıvanarak uygulandıklarında, özellikleri nedeni ile yapılarda “Yangına Dayanımlı (F90-F180)” duvarların inşasında kullanılırlar.

Çatı ve Döşeme Plakları
– Yığma ve karkas yapıların ahşap, beton veya çelik mesnetleri üzerinde, çatı veya döşeme oluşumu için kullanılan taşıyıcı yapı elemanlarıdır.
– Çatı elemanları düz veya eğimli çatılarda, her biçimde (beşik, kırma, şed çatı gibi) ve her çatı örtüsü ile uygulanabilir.
– 10 cm kalınlıktan 30 cm kalınlığa ve en fazla 600 cm boya kadar üretilen yapı elemanlarıdır. Özel geçmeli profilli olarak ve en fazla 1.000 kg/m² yüke göre üretilirler.
– Elemanlar fabrikadan taşıma gücünü kazanmış olarak sevk edilirler. Şantiyede, elemanları sadece yerlerine yerleştirmek, gerekli demir bağlantılarını koyarak derz ve şerbet kanallarına çimento şerbeti dökülmesi ile yapı tamamlanır. Bu bakımdan montaj büyük ölçüde kuru montaj olarak görülmelidir, kalıp ve inşaat iskelesine ihtiyaç duyulmaz.

Yatay ve Düşey Duvar Elemanları – Sanayi ve ticari yapıların dış ve iç duvar yapımında kullanılan yapı elemanlarıdır.
– Ytong Yatay ve Düşey Duvar Elemanları; taşıyıcı yapıya (betonarme veya çelik) dıştan, içten veya kolon aralarına kolayca monte edilebilirler.
– 10 cm kalınlıktan 30 cm kalınlığa ve en fazla 600 cm boya kadar üretilen, özel geçmeli profilli yapı elemanlarıdır.
– Üzerlerine gelebilecek farklı rüzgar ve deprem kuvvetlerini karşılayacak şekilde üretilirler.
– Bu elemanlar ile inşa edilen duvarların yangın dayanımı, seçilen duvar kalınlığına bağlı olarak F90 ile F180 arasında değişir.

Bölme Panoları
– Her türlü yapıda, taşıyıcı olmayan duvarların oluşumunda kullanılırlar.
– 10 cm kalınlıktan 30 cm kalınlığa ve en fazla 600 cm boya kadar üretilen, profilsiz yapı elemanlarıdır.
– Üzerlerine gelebilecek farklı rüzgar ve deprem kuvvetlerini karşılayacak şekilde üretilirler.

Lentolar
– Duvalardaki kapı ve pencere açıklıklarının geçişlerinde, dolgu amacı ile kullanılan, donatılı yapı elemanlarıdır.
– Projeye göre çok çeşitli boy (maksimum boy: 600 cm) ve kalınlıklarda üretilirler. Duvar örgüsü sırasında kolaylıkla uygulanırlar.
– Ytong duvar malzemeleriyle birlikte kullanılmaları halinde homojen bir görüntü ve yapı kazanan dış duvarlarda, ısı ve buhar geçirgenlik direnci açısından bir bütünlük sağlanmış olur.

Söveler
– Kapı ve pencere kenarlarında, mimari estetik sağlamak amacıyla kullanılan donatılı yapı elemanlarıdır.
– Taşıyıcı olmayan bu elemanlar; istenilen her boyda ve projeye göre çok çeşitli şekillerde üretilebilirler.
– Söveler, Ytong Örgü Tutkalı ve özel çiviler ile duvar ve lentoya kolayca monte edilir.

İLETİŞİM FORMUNU KULLANARAK BİZE YAZABİLİRSİNİZ.

    Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Gemlik'te Diğer Hizmetlerimiz