Fayans Seramik Kalebodur

GEMLİK Fayans Kalebodur seramik işleri

Gemlik fayans ustası seramik ustası, fayansçı, kalebodur ustası, mermerci arıyorsanız, ücretsiz keşif seçeneğiyle fayans seramik mermer döşeme işlerine yerinde görerek fiyat veriyoruz.  

Evinizde banyo tuvalet ve mutfak bölgelerinde, yer ve duvar kaplama kalebodur, fayans işçiliği ile döşeme hizmetleri vermekteyiz. Son teknolojiyi kullanıyoruz. Mutfak banyo ve Wc lerininizi güzelleştiriyoruz.Çok fazla ürün çeşitliliğimiz ile şık dizaynlar yapıyoruz gelin birlikte evinizin havasını değiştirelim.

Kendinizi farklı ortamda hissedeceksiniz. Alanında uzman fayans ustalarımızın yaptıklarına hayran kalacaksınız.Geniş ürün yelpazemiz ve uzman kadromuz ile sizlere kaliteli hizmet veriyoruz.

Eski fayansların kırımını tesisatını sıvasını tavan kaplamasını ve fayansını komple yapıyoruz.

Evinizde fayans, su tesisatı veya diger yaptırmak istediginiz işleriniz varsa ilk akla gelen ”kime  güvenebileceginiz ve ne kadara malolacak” sorusudur.

Gemlik fayans ustası;  seramik ustası, fayansçı, kalebodur ustası,

Gemlik fayans ustası;  seramik ustası, fayansçı, kalebodur ustası,

Fayans ve Kalebodur Fayans ve seramikler evlerde aynı amaca hizmet etmek için kullanılır. Genellikle banyolarda duvar kaplama malzemesi olarak kullanılan fayansların bir yüzü sırlı ve türlü desenlerle bezenmiş, pişmiş levhalardır. Aslında mutfak fayansı, birden fazla pişirilmiş içinde kırıklar olan ancak cila ile kapatılan seramiklerdir. Fayansın geçirimsiz olması için sır tabakası ile kaplanır. İlk pişirmeden sonra sır sürülür, daha sonra ikinci pişirme yapılır ve böylelikle fayans elde edilir. Seramikler kadar çeşitlilikte olmayan fayans modelleri yine de iç dekorasyonun vazgeçilmez unsurlarındandır. Çünkü, seramiklere kıyasla daha pürüzsüz bir yüzeye sahiptirler. Bu yüzden fayanslar duvar kaplamalarında, seramikler de zemin kaplamalarında kullanılırlar. Ayrıca fayanslar su geçirmez özelliğinden dolayı daha çok ıslak hacim duvarlarında kullanılır.

seramik ve fayans işçiliğini en uygun fiyatlarla doğru teknikleri uygulayarak ve kesinlikle konusunda çok deneyimli ustalarla  gerçekleştirmektedir. Seramiğin estetik görünümünün yanı sıra aynı zamanda koruyuculuğunun da farkındayız ve bu konuda Bandırma Tadilat olarak sizi memnun edeceğimiz konusunda çok iddialıyız.

Nasıl uygulanır
Uygulama esasları fayans üzerine fayans yapılır mı? Yapılır ama öncelikle zemin hazırlığı yapmak gerekmektedir.
Öncelikle fayans üzeri küçük ufak kırıklar şeklinde fayanslara iz yapılmalıdır ki uygulanacak olan kalekim eski fayanslara iyice bilişim sağlaması için bir kat astar beyaz kalekim uyguladıktan sonra zemin hiç fayans yapılmamış hale getirilmektedir yapılan beyaz astar kalekim en az 24 saat kurumaya bırakılmalıdır. Astar kuruması sonrası fayans uygulaması kendi kalekim ile önce duvara taraklı malasıyla tarayarak çekilmelidir. kalekim çekilmesi sonrası hemen arkasından başlanacak olan alanın zemin dibinden alt tarafına mastar koyularak ilk boy atılımı sonrası teraziye alınarak başlanmalıdır. Başlayışın bitiş tarafın tavan dibinde olmalıdır ki kesik olan parçalar tavan dibinde kalmalıdır tavan dibinde kalan kısa parçalar gerektiğinde asma tavan ya da kartın piyerle gizlenebilir.
Fayans uygulaması tamamlandıktan sonra derz uygulaması için en az 24 saat basılmamalı yıkanmalıdır seçilecek olan derz isteğe bağlı fayans rengine göre değişmektedir. Fayans derzi ne koyu ne sıvı orijinal kıvamında olmalıdır. Derzin çekimi nasıl uygulanır derzi su ile karıştırarak macun kıvamına getirilmeli ve sonrasında fayansın üzerine bol miktarda yayarak dökülür. Fayans üzerinde ek bileşim yerlerine iyice yedirerek yayılır kuruma süresinden sonra çok fazla sulu olmayan singerle fayans üzerine yapışan derz dolgu malzemesi silinerek temizlenir ancak fayans derz aralıkları boşatılmamasına dikkat edilmelidir.

SERAMİK FAYANS KALEBODUR UYGULAMALARI

Bina toplantı odaları, bodrum katı, bina giriş ve çıkışları gibi ıslak zeminlere yapılan fayans, kalebodur ve seramik uygulamaları, uygulanan zeminde hijyen ve estetik görünümü birarada sağlamaktadır. Uygulanacak zeminin alanına göre farklı büyüklüklerde seçilebilecek fayans ve seramik çeşitleri kaplandığı alanda kir tutmayan ve kolay temizlenebilir özelliğiyle bina içi temizlik işlerinizin daha kısa sürede bitmesini sağlarken şık bir görünüm yakalanmasına yardımcı olacaktır. 

Seramik ile Fayans Arasındaki Fark

Fayanslar genellikle pürüzsüz ve düzgün bir yüzeye sahip olduklarından dolayı dekorasyonda
Mutfak ve banyo duvarlarında daha çok tercih edilir. Seramikler ise daha çok çeşitlilik ve geniş ürün yelpazesine sahiptirler, Çoğunlukla fayanslardaki gibi karo şeklinde olmayabilirler.
Seramiklerin üretim şekli, ayrıntıları ve kaba bir yüzeye sahip olduklarından fayansa göre görümü farklıdır. Bu yüzden de renkleri daha sıcak ve samimidir.
Bu sebeplerden dolayı iç ve dış mekanların zemin kaplamalarında seramik, duvarlarında ise fayans kaplama tercih edilir diyebiliriz.

Fayans Ve Seramiğin Farklı Yerlerde Kullanılmasının Nedeni Nedir

Fayans Seramik Farkı arasındaki önemli bir fark da iki malzemenin farklı alanlarda kullanılmasıdır. Fayanslar daha çok mutfak ve banyo duvarlarında tercih edilir iken seramikler ise yer zeminlerinde kullanılır. Çünkü fayanslar seramiklere oran ile daha çok ısıl işlem gördüklerinden daha ince ve zariflerdir. O yüzden duvarlarda tercih edilirler. Seramikler ise fayanslara ora ile daha kalındır ve daha canlı renklere sahiptir. Bundan dolayı seramikler yüzey zeminlerde tercih edilir.

Geniş ürün yelpazemiz ve uzman kadromuz ile her bütceye uygun fayans kalebodur seramik işlerini yapmaktayız ücretsiz arayıp fiyat konusunda bilgi alabilir veya ücretsiz keşif hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMUNU KULLANARAK BİZE YAZABİLİRSİNİZ.

    Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Gemlik'te Diğer Hizmetlerimiz