Parke taşı kaplama

GEMLİK Parke taşı kaplama / Döşeme – Kaldırım taşı – Arnavut kaldırımı

Parke taşı veya kilit taşları, özellikle gün ışığının yoğun ve hava sıcaklıklarının yüksek olduğu ülke ve şehirlerde kullanılması ve tercih edilmesi gereken önemli bir yol döşeme malzemesidir.

parke-tasiDış mekanların en çok kullanılan parke taşı olat Kilitli Parke Taşı, alışılmış biçimiyle dış zeminlerin vazgeçilmez döşeme taşı olarak kendini kanıtlamıştır. Bir çok toplu konut alanlarında rahatlıkla kullanılan ve her türlü mimariye uyum gösteren Kilitli Parke Taşı, sağlamlığının yanısıra dekoratif görünümüyle de ihtiyacınıza en iyi ve en ucuz şekilde cevap verebilmektedir. Özellikle şehir içi yol ve tretuar kaplamalarında, sanayi alan ve yollarında, araç park alanlarında, ticari merkezlerde, fabrika çevreleri ve benzeri yoğun çalışmalara maruz kalan bölgelerde yıllarca bozulmadan kullanabileceğiniz Kilitli Parke Taşı, muhtelif renk seçenekleri sayesine mekanlarınızı canlandıracaktır.

Arnavut kaldırımı taşları, parke ve kilitli taşlar, asfalt malzemeye nazaran güneş ışınlarını daha fazla absorbe ederek ( içine hapsederek ) ısı yansımasını önemli ölçüde düşürmektedir. Özellikle büyük şehirlerde yollardan yansıyan güneş ışınlarının yaydığı ısı, civardaki sıcaklığı 2 ila 5 derece arasında arttırmaktadır. Bunun haricinde kilitli taş döşemeler asfalt malzemeler gibi erimedikleri için yolların deforme olması, kara yolundaki araç sürücülerinin direksiyonda güçlük çekmeleri ve araçların eriyen asfalttan zarar görmeleri de söz konusu değildir.

Parke ve kilitli taşların asfalt malzemelere göre pek çok avantajı bulunmakta ancak asfalt yolların yapımı, parke taşların yapımına göre daha kolay ve hızlıdır. Kilitli taş malzemelerin günümüzde el ile döşenmesi oldukça meşakatli, zaman alan ve asfalt yapımına göre daha maliyetli bir yol yapım tekniğidir. Bu teknik, arnavut kaldırımı veya kilitli parke taşlarının tek tek birbirlerine geçmeleri ile, düzgün bir şekilde yerleştirilip, her bir taşın yükseklik ayarlarının ayarlanarak yerlerine oturtulması sistemi ile yapılan bir tekniktir.

İLETİŞİM FORMUNU KULLANARAK BİZE YAZABİLİRSİNİZ.

    Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Gemlik'te Diğer Hizmetlerimiz