PVC Kapı – Pencere işleri

  • Gemlik’te PVC Pencere – Kapı işleri

PVC Profil, EPDM ve TPE Conta, galvanizli destek sacı, ispanyolet, metal aksesuar, kapı ve pencere kolu üretimleri ile bir PVC pencereyi oluşturan tüm elemanlar

Pvc pencere sistemleri binaların dış ortamlara bakan yüzeylerinde kullanılmaktadır. Pvc kapılar ise balkon kapıları gibi dış ortamlara açılan yerlerde kullanılabildiği gibi banyo ve wc kapıları gibi iç ortamlarda da kullanılabilmektedirler. Ebatları bakımından yeterli büyüklüğe sahip pvc pencerelerde; rüzgar yüküne dayanımı, hava ve su geçirimsizliği özellikleri ile kapı kanat profili kullanılması zorunludur.Günümüzde basit şekil beyaz renkli iken artık çeşit ve renk olarak ürün yelpazesi genişlemiştir uygun fiyat ve şık görünüm için bizimle iletişime geçin.

pvc-kapi-pencere-gemlik

pvc-kapi-pencere-gemlik

Normal kapı ve pencere açılımlarının mümkün olmadığı sınırlı ve dar alanlar için üstün ısı ve ses yalıtım değerleri, estetik ve dekoratif görünümü, pratik kullanımı ve geniş açıklıklara getirdiği işlevsel çözümler ile birçok alanda ideal çözüm olanağı

Mimari açıdan değerlendirildiğinde görsel rahatsızlık çıkarabilecek bu durum, büyük pencerelerin ebatları nedeni ile teknik olarak bir zorunluluk olabilmektedir. Oysa özellikle wc ve banyo kapılarında daha uzun ömür, su ve nemli ortamlardan etkilenmeme, yıkanabilme gibi özelliklerinden dolayı pvc kapı kullanılması en doğru uygulama olabilmektedir. Her türlü kol ve kilit mekanizmasının (oda kapı kilidi, wc kilidi, kilitli ispanyolet, vs) pvc kapılarda kullanılabiliyor olması ayrıca bir avantajdır. İç kapılarda; banyo ve wc kapılarında lambri veya pvc panel kullanımı, kaplamalı olarak ahşap desenli üretilebiliyor olması uygulanabilirliğini arttırmakta, yerine ikame edilecek rakiplerine göre maliyet avantajı sağlamaktadır.

 

 PVC Nedir?

PVC, yaygın deyimi ile ‘vinil’ (Poli Vinil Klorür) kelimesinin kısaltılmış şeklidir ve petrol (veya doğalgaz) ile tuz’dan oluşan bir polimer türüdür. Bu polimer, çeşitli katkı maddeleri ile harmanlandıktan sonra yüksek sıcaklıklarda şekillendirilerek plastik haline getirilir ve yaygın olarak hemen hemen her alanda kullanılır.

Neden PVC?
İyi bir ısı yalıtımına sahip olması nedeni ile ısı kayıplarını engelleyerek yakıttan tasarruf edilmesini sağlar.
Klor içermesi nedeni ile, PVC’ nin alev alma sıcaklığı yüksektir, alev tutuştuğunda kendiliğinden hemen söner.
Alüminyum ve ahşapla karşılaştırıldığında daha hafiftir.
Ses yalıtımına sahiptir ve gürültü kirliliğinin önüne geçer.
Genel ve çok maksatlı kullanım sağlar.
PVC atıklar, kağıt ve cam atıklar gibi toplanıp tekrar değerlendirilebilir.
Kolay temizlenir ve az bakım gerektirir.
PVC’nin pencere veya kapı imalinde kullanılması ile ahşap ikame edilerek, ağaç kesimi azalır ve ormanların korunması sağlanır.

İLETİŞİM FORMUNU KULLANARAK BİZE YAZABİLİRSİNİZ.

    Gemlik'te Diğer Hizmetlerimiz