Gemlik Çatı Yapımı ve İzolasyon

Gemlik Çatı Yapımı ve İzolasyon işleri

Bursa gemlik çatı aktarma onarım tamir, izalasyon işleri : Binalarımızın, kar yağmur rüzgar soğuk ve sıcak gibi olumsuzluklara karşı koruyan, güzelliğini ve sağlamlığını etkileyen evimizin şapkası, çatıların olası yapım, tamir ve izolasyonu konularında  hizmetinizdeyiz.

gemlik_cati_tamiri-yapimi-izolasyonu

Bursa gemlik çatı aktarma onarım tamir, izalasyon işleri

 • Yeni Çatı Yapımı / Kiremit Çatı / Şıngıl Çatı / Ondulin Çatı
 • Kiremit Çatı Aktarma / Kiremit Çatı Su İzolasyonu
 • Çatı Tamiri / Çatı Su Yalıtımı / Çatı Isı Yalıtımı
 • Çatı İlaçlaması / Çatı Arası Temizliği
 • Çatı Arası Cam Yünü Serme
 • Baca Dere Oluk İniş Tamir ve Montajı
 • Gizli Dere Su Yalıtımı / Plastik Dere Tamir ve Bakımı
 • Pergule / Kamelya / Sundurma Yapımı
 • Lanbri ve Ters Tavan Yapımı / Tavan Kaplaması
 • Teras Balkon Su Yalıtımı / Beton Su İzolasyonu
  Bursa Gemlik’te çatı yapım, onarım ve aktarma 

Her türlü çatı yapım, onarım ve aktarma işlerinizi yılların bize kazandırdığı tecrübeyle uzman ekiplerimiz tarafından sağlam bir şekilde uygun bir fiyata yapıp teslim ediyoruz. Uzman ve güleryüzlü ekiplerimiz ile kaliteden ödün vermiyoruz.

KİREMİT ÇATI ONARIMI ve İZOLASYONU
Mevcut kiremitlerin kaldırılması, tırnakların temizlenmesi, kırık çürük kiremitlerin atılması ile bunların yerine aynı ebatta yenilerinin yerleştirilmesi, yerine yeni kiremitlerin ve mahya takviye edilmesi, var olan ahşabın k0ntrol edilmesi, Kiremitlerin altına birbiri üzerine binili olarak su yalıtım örtüsü döşenmesi. Çatı asma oluksa kelepçeleriyle birlikte değiştirilmesi, ek yerleri ve dönüş ile montajları tangit veya silikon ile yapıştırılması. Çatı gizli dereyse, gizli derelerin ve baca kenarlarının polyester keçeli folyolu membran ile izole edilmesi. Tüm kiremitlerin alt sırası galvaniz telle bağlanarak düz bir şekilde döşenmesi, mahyaların kireçsiz harç ile doldurulması ve sulanmasıdır.

Eğer çatı ömrünü uzatmak ve daha sağlıklı şekilde kullanmak için en az iki yılda bir temizlik ve kontrolü uzman arkadaşlar firmalar tarafından yaptırılmalıdır.

Çatı izolasyon Nedir
Binayı görüntü ve izolasyon yönünden tamamlayan öge çatıdır. Bundan dolayı biz çatıya çok önem veriyoruz. Binanızın görüntüsüne ve izolasyona göre bir çatı kaplama materyalini sizinle beraber belirliyoruz. En ucuzundan en görkemlisine kadar tüm çatı kaplama çeşitleri bilgimiz ve tecrübemiz dahilinde. Beraber malzemeyi seçelim ve hemen işe başlayalım. ısı ve enerji tasarrufu için izolasyon artık zorunluluk haline gelmiştir. çatıdan daha iyi verim almak için önemli bir konu haline gelmiştir uzman destek ve kaliteli malzeme ile hem düşük maaliyetli hem kazançlı çıkmanızı sağlar. içerideki sıcak havanın muhafaza edilmesi ve dışarıdaki soğuk havanın içeri girmemesi için izolasyon yaptırmak size maliyet değil kar getirmektedir.

Kullandığımız Çatı Kaplama Malzemeleri:
Onduline: En ucuz ve hızlı çatı kaplama materyalidir.
Kiremit: Ekonomik, orta sınıf bir çatı kaplama malzemesidir. Klasik olması onu vazgeçilmez kılar. Eğer binanızın klasik bir yapıda görünmesini istiyorsanız, tercihiniz kiremitten yana olmalı.
Shingle: Hafif; modern, Uzun ömürlü, en son teknoloji ürünü çatı kaplama elemanıdır. Çatı kaplamada shingle malzeme artık bir çok modern yapıda kullanılmaktadır. Tamir gerektirmemesi, uzun ömürlü olması, başlangıç maliyetinin biraz yüksek olmasına ragmen onu tercih edilir kılmaktadır

Çatı Aktarma
Çatı aktarma izolasyon teknikleri izolasyom yönetim biçimleri firması firmaları ustaları Çatı İzolasyonÇatı Onarım Tadilatı Çatı Katı Modelleri
ÇATI VE ÇATI ONARIMI
Bazı binalar az bir ısı ile ısınıyor. Bazı binalar ise milli ekonomiye zarar verebilecek şekilde çok maliyetli oluyor. Bu da binalar yapılırken ısı yalıtımına uyulmadığından kaynaklanıyor.
Yalıtım; ekolojik denge, hava kirliliğinin önlenmesi, enerji tasarrufu ve sağlıklı mekanların oluşturulması açısından önemlidir.
*BAKIR VE KAPLAMA
*BAKIRDAN ASMADERE, GİZLİ DERE, YAN DERE, ORTA DERE BACA KENARI
* ÇİNKODAN ASMADERE, GİZLİ DERE, YAN DERE, ORTA DERE BACA KENARI
*HER TÜRLÜ KİREMİT ÇATI
*İZOLASYON, ÇATI, TERAS, VS.
*SHINGLE ÇATI UYGULAMA
*OSB ÇATI UYGULAMA
*ONDİLİN ÇATI UYGULAMA
*ETHERNİT ÇATI UYGULAMA
*PVS UYGULAMA, ASMA DERE VE İNİŞ BORULARI
*ÇATI ALTI ISI YALITIMI
*HER TÜRLÜ ÇATI, BAKIM VE ONARIM İŞLERİNİZ YAPILIR…
ÇATI İŞLERİNİZDE BİZE DANIŞMADAN KARAR VERMEYİN
ISLAK HACİMLİ ZEMİNLER VE TERAS KATLAR
Yapıların, temel ıslak hacimler ve çatı gibi bölümlerinde kesin ve kalıcı su yalıtım sistemleri son derece önemlidir. Basit zift, asfalt gibi malzemelerle yapılan denemeler veya evsafı yeterli olmayan su yalıtım malzemeleriyle yapılan yalıtımlar çoğunlukla çözüm olamazlar. Bu tür uygulamalar zaman içinde yeni masraflar gerektirir.
Dolayısıyla yapının korunmasında en büyük önem, kesin netice veren ve kalıcı olan malzemenin seçimidir. İzotop® LM-100 zor şartlara dayanabilen, kesin netice veren uzun ömürlü bir su yalıtım malzemesidir.
İzotop® LM-100 tek komponentli, kullanıma hazır bir bitüm-kauçuk solüyonudur.
Sağladığı %2200 esneklik ve aşırı agresif yapışkanlığı ile tatbik edildiği yatay ve düşey yüzeylerde üzerinde kesintisiz, eki olmayan bir satıh oluşturarak su ve rutubete karşı kesin ve uzun vadeli dayanıklılık sağlar
Çatı Katı Modelleri hakkında Yorumlar Ve Detaylı bilgilerin Bulunduğu Bir adres.
BİNALARDA ISI YALITIM YÖNETMELİĞİ
BİNALARDA ENERJİ PERFORMANSI YÖNETMELİĞİ
Çatı (sandviç panel trapez, etermit, betonarme çatılarda…),balkon ve teraslarda, su depolama ve dağıtım kanallarında, metal yüzeylerde, seramik üst ve altı su yalıtımında Mariseal su izolasyon ürünleri kullanılabilmektedir.
kullanılmaktadır
müşteri isteklerini daima ön planda tutarak çatı uygulama hizmetlerini gerçekleştiriyoruz

Doğru ürünün, doğru çatı da kullanılmasını nedenli önemli olduğunun bilincinde olduğumuz için, çatı malzemeleri portföyümüzü olabildiğince geniş tutmaya özen gösteriyor ve sizlere bu doğrultu da hizmet sunmayı bir borç biliyoruz. Çözümlerin ayrıntılarda saklı olduğunu, Ayrıntıların da bir farklılık göstergesi olduğunu biliyoruz ve diyoruz ki; “FARKLI OLDUĞUMUZU BİLİYORUZ VE BU FARKI SİZİN DE YAŞAMANIZI İSTİYORUZ. “Artık çatınız ile ilgili her türlü problemlere çözüm bulabilirsiniz. Problemlerinize kesin çözümler getiriyoruz.

 

Çatı izolasyonu yapmadan önce dereler ve baca kenarları gizli dereler parepetler öncelikle yüzeyi temizlenmesi daha sonra binder astar uygulanması daha sonra dereler gizli dereler ve baca kenarları asansör kule üstleri folyolu membran kaplanması Çatı izolasyon sisteminde ısıtma ve soğutma avantajı sağlamanız için su izolasyonu yapmadan önce ısıtma ve soğutma olanağı sağlamak için ısı yalıtım sistemi uygulanması ve daha sonra su izolasyonu diye hitap ettiğimiz bir çok çeşitleri bulunan izolasyon malzemeleri uygulanmakta.

İLETİŞİM FORMUNU KULLANARAK BİZE YAZABİLİRSİNİZ.

   

  ÇATI İZOLASYONU NASIL YAPILIR

  ÇATI İZOLASYONU NASIL YAPILIR

  ÇATI İZOLASYONU NASIL YAPILIR

  Çatı izolasyon uygulamalarında kullanılacak malzemeler çeşitlidir. Bunun yanında her çatı tipi için ayrı çatı izolasyon malzemesi kullanılır. Kullanılan malzemenin kalınlığına göre, ısı iletim ve yalıtımı ile dış ortam sıcaklığı arasındaki bağıntı izolasyonun derecesini belirler.

  Üzerinde çatı örtüsü bulunmayan yani kiremit, saç, shingle gibi malzemelerle yükseltilmemiş çatılara soğuk çatı denilir. Bu çatılar dış dünyanın tüm olumsuz etkilerini direk binaya yansıtarak hayat kalitesini düşürürler. Bu tür çatılarda kullanılacak izolasyon malzemesinin daha dayanıklı ve nitelikli olması gerekir. Mineral yün esaslı şilteler kullanılarak yapılan soğuk çatı izolasyon uygulamasında dikkat edilmesi gereken bu tür malzemelerin ağırlığa dayanıklı olmamalarıdır. Bu yüzden eğer çatıda çeşitli sebeplerle yürünmesi gerekiyorsa, yürümek için belli alanların bırakılması gerekir. Ama sürekli kullanılan bir çatı ise şilte şeklinde değil levha şeklinde yalıtım ürünlerinin kullanılması gereklidir. En üste şap uygulanarak izolasyon tamamlanır.

  Üzerinde yükseltilmiş çatı bulunan yerlerde ise üzeri alüminyum folyo ile kaplanmış şiltelerin uygulanması gerekir. Folyolu yüzey sıcak tarafa gelecek şekilde yerleştirilir ve kenarlarında bulunan 5’er santimlik tespit paylarından çivilenir veya zımbalanır. Bunun üzerine alçı plaka yada lambri uygulaması yapılarak izolasyon işlemi tamamlanmış olur.

  Ayrıca çatı örtüsü altına da çatı izolasyon uygulaması yapılır. Kiremit veya kaplama malzemesi olarak kullanılan örtünün altına, mertek veya çatı iskeletinin üstüne yerleştirilecek izolasyon malzemesi ile çatı örtüsünün altına su geçirmesi engellenmiş olur. Bu örtü tek parça şeklinde serilebileceği gibi, aralarında boşluk kalmayacak şekilde parçalar halinde de uygulanabilir.

  Bunların yanında çatıların saçak dipleri ve baca diplerinin de su ve ısı yalıtımına uygun hale getirilmesi gerekir. Saçak diplerinin sağlam şekilde izole edilmemesi halinde sular çatı zemine geçeceğinden, çatıya izolasyonu yapılsa dahi beklenen verim alınamayacaktır. Aynı şey izole edilmeyen baca dipleri için de geçerlidir.

  Çatı izolasyon nasıl yapılır diye merak ediyor ve çatınıza yaptıracağınız izolasyon konusunda tereddütler yaşıyorsanız bizi arayarak bilgi alabilir, ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Sektörün en iyisi olan firmamızın izolasyon uygulamalarında da başarılı çalışmaları bulunmaktadır.

  Çatı tamiri ve izalasyon yaparken bölgenin iklim şartları ve cephe faktörleri göz önüne alınarak bir çalışma yürütüyoruz bu sayede uzun ömürlü ve kaliteli bir hizmet sunuyoruz.

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Gemlik'te Diğer Hizmetlerimiz