Duvar Kağıdı

Gemlik Duvar Kağıdı

Bursa Gemlik ithal ve yerli 3d , ucuz duvar kağıdı modellerimizle, en güzel duvar kağıtları Gemlik’te.  Beğendiğiniz modeli ustalarımız yerinde kaplama ile yaşam alanlarınızı güzelleştiriyor.

Duvar kâğıdı evinizin tarzını yansıttığı gibi evinize farklı ve sıcak bir hava katabiliyor.  Duvar kâğıdı artık çok tercih edildiği gibide evinize kattığı sıcaklık ile birlikte evimizde hoş bir görüntü sağlıyor.

Temizliği ve silinmesi kolay olan duvar kağıtları sizleri boya masraflarından sonsuza kadar muaf tutmaktadır. 3 boyutlu duvar kağıtları ve modelleri yeni trend olarak günümüzde karşımıza çıkmaktadır. Özel baskı modelleri ve çeşitli renk seçenekleri ile detaylı bilgi alabilir ve tecrübeli ekibimize güvenebilirsiniz.

Gemlik’te duvar kağıtları

Gemlik’te duvar kağıtları konusunda uzman bir ekibe sahibiz

Eviniz işyeriniz ya da ofisiniz seçeceğiniz duvar kağıtları ile profesyonelce kaplanır. Size de ferahlığın tadını yaşamak kalır.

Gemlik’te Dekoratif Duvar Kağıtları

Duvar kağıtları, ev dekorasyonunun vazgeçilmez öğelerinden biridir.

Uygulama ve yenileme kolaylığı, dayanıklılığı gibi özellikleriyle yaygın biçimde kullanılan duvar kağıtları, renkleri ve çeşitlerine göre odanın havasını da belirleyici özelliğe sahiptir.

Gemlik Duvar Kağıdı Bursa

Gemlik Duvar Kağıdı Bursa

Duvar kağıdı yapılacak mahallerde, Olası her türlü duvar ve tavan üzerindeki tadilatlar tamamlanmış, tavan boyası, kartonpiyer, döşeme şapı, bitmiş olmalıdır, mahallin kapı ve pencereleri takılmış olmadır. Laminat veya lamine Parke, kesimleri mahal dışında yapılmak kaydı ile duvar kağıdından sonra yapılabilir. Masif parke önce yapılmalıdır. Tüm elektrik priz ve anahtarların iç üniteleri takılmış olmalıdır. Süpürgeliklerin Kağıttan sonra yapılması tavsiye edilir. Duvar yüzeylerinin kuru ve temiz olması gerekmektedir.

Duvar yüzeyinde eskiden yapılmış duvar kağıdı varsa mutlaka sökülmelidir. Kabarmış eski boya ve macunlar kazınmalıdır. Duvar yüzeyinde nem olmamalıdır. Kırıklar, çatlaklar kazınmış bölgeler alçı sıva veya saten alçı ile tamir edilmeli ve tüm yüzeye saten alçı macun yapılıp zımparalanmalıdır. Bu yüzey üzerine bir kat primer (Astar) sürülmelidir. Koyu renk duvar kağıdı kaplanacak yüzeylerin duvar kağıdı rengine yakın bir kat plastik boya ile boyanmasında fayda vardır.

NOT: Parlak görünümlü kağıt yapılacak ise alçı macun çok düzgün yapılmalı ve hazırlanan yüzey bir çelik mastarla kontrol edilmelidir. Aksi durumda kağıt uygulamasından sonra parlak kağıt yüzeyinde zemindeki hareketliliğe bağlı olarak ışığın farklı yansımaları nedeni ile istenmeyen bir takım renk tonları ve farklılıkları oluşacaktır. Bu durum özellikle ışığa paralel duvarlarda daha belirgin hale gelmektedir.

İLETİŞİM FORMUNU KULLANARAK BİZE YAZABİLİRSİNİZ.

  Günümüzde duvar kağıdı dekorasyonu artık evimizin, ofislerimizin hatta tüm mekanların vazgeçilmez unsuru oldu. Bir mekana girildiğinde göze en çok çarpan ilgi odağı olan yerler duvarlardır. Farklı tamamlayıcılar kullanarak hayalinizde görüntüyü etrafınıza yansıtabilirsiniz.Duvarlarımıza boyut kazandırmak, derinlik katmak farklı bir atmosfer vermek ancak duvar kağıtlarıyla mümkündür.

  Duvar kağıdı seçimi neden önemlidir ? veya doğru duvar kağıdı seçimi nasıl olmalıdır? Duvarlarımızı Deco&Decor duvar kağıdı ile kaplamaya karar verdiğimizde, hepimizin olduğu gibi genelde kendimize soracağımız ilk soru nasıl bir duvar kağıdı seçimi yapmayalım ki sonuç mümkün olan en tatminkar sonuç olsun yapılan çabalar amacına ulaşsın.

  Duvar kağıtları hakkında

  1.Duvar kağıdı nasıl seçilir?
  Duvar kağıdı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta desenlerin büyük desenli, küçük desenli, sıralı veya sıralı olmayacak şekilde olması önemlidir. Örneğin antre duvar kağıtlarınızı seçerken alanda en az 7 kapı bulunduğunu desenleri böleceğini düşünürseniz daha az desenli kapılarınıza uyacak şekilde ve antre genişliği 120cm olduğunu bilerek 60cm mesafeden gördüğünüzde size hoş görünecek ürünler seçmelisiniz. Doğru duvar kağıdı mağazasını seçtiğinizde bilgili satış danışmanlarının desteğini almanız ve biraz güvenerek doğru sonuç almanız gerekir.

  2.Hangi odaya hangi duvar kağıdı alınır?
  Duvar kağıdı alırken ürünlerin yıllarca kullanılacağı düşünülmelidir.
  büyük desenler tek duvarda veya en fazla iki duvarda kullanılmalı odanın kullanım amacına göre renk tonları ve desenler seçilmelidir.

  3.Duvar kağıdı mı boya mı?
  Kesinllikle duvar kağıdı. Uygulaması tüm daireniz için sadece bir gün sürmektedir bu bile tercih nedeni olmaktadır. Bunun yanı sıra satın aldığınız kaliteli bir duvar kağıdı 15 yıldan fazla kullanılabilir. Maliyet hesabı yaptığınızda boyadan daha ekonomik olduğunu görürsünüz bunun yanı sıra çok şık mekanlarınız olur ve mekanlarınızın değeri artacaktır. İnşaat firmaları bu sebeple boyadan vazgeçerek duvar kâğıdına yönelmişlerdir.

  4.Duvar kağıdı nereden alınır?
  Duvar kağıdı işinin ehli uzun süredir aynı işi yapan, sadece marka ürünler satan ve seçim konusunda size destek verebilecek satış danışmanlarına sahip duvar kağıdı mağazalarından alınır. Ürünlerin garantisini üretici firmalar verir dolayısı ile marka olmayan çeşitli isimler altında maliyetleri rekabet için düşürülmüş kalitesiz ürünler çinde ve diğer asya ülkelerinde ürettirilerek satılmaya başlanmıştır. Marka değeri olan bir ürün aldığınızda size değer verilecektir.

  5.Duvar kâğıdı ne zaman alınır?
  Duvar kağıdı tüm yıl boyunca alınabilir.

  6.Duvar kâğıdı kışın uygulanır mı?
  Duvar kağıtları tüm yıl boyunca uygulanabilir. Dikkat edilmesi gereken uygulama alanında yüksek ısı değişimlerinin olmaması ve uygulama alanı ortam sıcaklığının 7,8 derece altına düşmemesidir.

  7.Duvar kağıdı seçerken nelere dikkat edilmelidir?
  Duvar kağıdı seçerken mekanı kullanacak kişinin kendi beğenisi ön planda olmalıdır. Evinizde ne görmek istiyorsanız onu alın arkadaşlarınızın görmek istediklerini değil.

  8.Duvarlarınız duvar kağıdına uygun mu?
  Duvara dokunun boya döküntüsü varmı boya kabarmışmı, duvar nem almışmı, yüzey düzgün değilmi? Cevap evetse bir uzmana danışın.

  9.İthal duvar kağıdı ve yerli duvar kağıdı arasındaki fark nedir?
  İthal demek yurtdışından gelen demek İtalyan da olabilir çin de önemli olan üretim aşamasında kullanılan boya markası.

  10.Duvar kağıdı ne kadar fire verir?
  Duvar kağıtları tavan yüksekliğinize ve duvar kağıdı desenlerine göre %10 %20 fire verebilir.

  11.Duvar kağıdı çok pahalımı?
  Duvar kağıtları bilinen aksine son derece ekonomiktir. Kullanım ömrü boya ile kıyaslandığında 4 kat uzun ve görsel olarak son derece keyiflidir.

  12.Duvar kağıdı kullanışlımıdır?
  Duvar kağıtları son derece kullanışlı malzemelerdir hızla uygulanabilir ve uzun yıllar bakım veya değişim gerektirmeden silinerek kullanılabilir.

  13.Duvar kağıtları sağlam ve uzun ömürlü müdür?
  Kaliteli Duvar kağıtları son derece sağlam malzemelerdir hızla uygulanabilir ve uzun yıllar bakım veya değişim gerektirmeden silinerek kullanılabilir.

  14.Duvar kağıdı alırken neden markalı ürünler seçilmelidir?
  Markalı ürün sağlıklıdır. Sertifikalar ile teknik özellikleri sabittir. Garantilidir. Desen takibi sorunu çıkartmazlar. Renk tonu problemi yaşamazsınız. İyi kalite bir ürün 1 kez alınır ve uzun yıllar kullanılır. Ürünlerin garantisini üretici firmalar verir dolayısı ile marka olmayan çeşitli isimler altında maliyetleri rekabet için düşürülmüş kalitesiz ürünler çinde ve diğer asya ülkelerinde ürettirilerek satılmaya başlanmıştır. Marka değeri olan bir ürün aldığınızda size değer verilecektir.

  15.Hangi duvar kağıdı markaları güvenilirdir?
  Duvar kağıdı sektöründe büyük markalar bulunmaktadır bunlar genellikle Amerika, Almanya, İtalya, İngiltere markalarıdır. Bunlar onlarca yıldır duvar kağıdı üreten dünya markalarıdır.

  16.Çin malı duvar kağıdı alınır mı?
  Çin malı ürünlerin tamamı kalitesiz demek hata olur. Örneğin Apple markası, Nike , vb… markalar çinde üretim yaptırırlar ama marka oldukları için maliyet düşürmek amacıyla kaliteden ödün vermezler. Genellikle Türk yatırımcılar fiyat rekabetine ayak uydurmak için çinde kalitesiz ürünler ürettirerek iç pazara sundukları için Çinden gelen ürünlerin %90 a yakını kullanılan hammaddeler açısından sağlık standartlarına ve teknik yeterliliklere sahip değildir.

  17.Kore malı duvar kâğıtları alınır mı?
  Asya malı ürünlerin tamamı kalitesiz demek hata olur. Örneğin Apple markası, Nike , vb… markalar çinde üretim yaptırırlar ama marka oldukları için maliyet düşürmek amacıyla kaliteden ödün vermezler. Genellikle Türk yatırımcılar fiyat rekabetine ayak uydurmak için çinde kalitesiz ürünler ürettirerek iç pazara sundukları için Çinden gelen ürünlerin %90 a yakını kullanılan hammaddeler açısından sağlık standartlarına ve teknik yeterliliklere sahip değildir. Bunun yanı sıra Güney kore de marka değeri olan duvar kağıdı üreticileri sayılırsa bir elin parmaklarını geçmez.

  18.Hangi ülkenin duvar kâğıtları en iyidir?
  Duvar kağıdı sektöründe büyük markalar bulunmaktadır bunlar genellikle Amerika, Almanya, İtalya, İngiltere markalarıdır. Bunlar onlarca yıldır duvar kağıdı üreten dünya markalarıdır.

  19.Duvar kağıdı ne kadar sürede uygulanır?
  Kaliteli bir duvar kağıdı gerçek bir duvar kağıdı usta ekibi tarafından bir günde uygulanabilir.

  20.Vinil duvar kağıdı nedir?
  Üst yüzeyi PVC (Poly vinyl chloride) laminasyonu ile üretilmiş özel bir kâğıttır. PVC kaplı olan üst yüzeye, sıcak baskı ile renk ve desen efektleri ve kabartma dokusu verilir. Gramajı arttırılarak üretildiğinde ise ağır vinil duvar kâğıtları olarak adlandırılır. Üzerindeki yoğun vinil tabaka, desenlerdeki derinliği ve dokuyu daha da arttırdığından üç boyutlu bir görüntü oluşturur. Dayanıklılığı yüksek olan vinil yüzeyli duvar kâğıtlarının tabanı elyaf, kâğıt ya da tekstil olabilir.

  21.Boyanabilir duvar kâğıdı nedir?
  Boyanabilir duvar kağıdı genellikle tavanlarda kullnılan ürünlerdir. Uygulandıktan sonra boyanabilirler ve boyandıkça sertleşerek güçlenirler.

  22.Suya dayanıklı duvar kağıdı var mı?
  Kaliteli duvar kağıtları suya dayanıklıdır. Mesele duvara yapıştırırken kullanılan tutkalın gücü ,kağıdın ısı değişimi ve nemi geçirmeyen dayanıklı hammaddeler ile üretilmesidir. Banyo ve mutfaklarda kullanılmak üzere özel ürünler bulunmaktadır. Otel ve konut banyolarında kullanılablen ağır gramajlı vinil ürünlerde bu iş için uygundur.

  23.Banyo ve tuvaletlere duvar kağıdı uygulanır mı?
  Kaliteli duvar kağıtları suya dayanıklıdır. Mesele duvara yapıştırırken kullanılan tutkalın gücü ,kağıdın ısı değişimi ve nemi geçirmeyen dayanıklı hammaddeler ile üretilmesidir. Banyo ve mutfaklarda kullanılmak üzere özel ürünler bulunmaktadır. Otel ve konut banyolarında kullanılablen ağır gramajlı vinil ürünlerde bu iş için uygundur.

  24.Boyalı duvara duvar kağıdı uygulanır mı ?
  Bu işin kuralı kaliteli işçiliktir. Kaba alçı sonrasında saten alçı çekilmiş yüzeye zımpara ve astar sürüldükten sonra boya veya kağıt yapılabilir. Böyle bir zemin boyanmış ise üzerine duvar kağıdı yapılabilir. Sadece sentetik boyalar tiner kullanılarak seyreltilmiş yağlı boya gibi boyalar üzerine dönüşüm astarı sürmek ve duvar kağıdını o şekilde uygulamak gerekir.

  25.Duvar kağıdı yapmak için duvara astar sürmek gerekir mi?
  Bu işin kuralı kaliteli işçiliktir. Kaba alçı sonrasında saten alçı çekilmiş yüzeye zımpara ve astar sürüldükten sonra boya veya kağıt yapılabilir. Böyle bir zemin boyanmış ise üzerine duvar kağıdı yapılabilir. Sadece sentetik boyalar tiner kullanılarak seyreltilmiş yağlı boya gibi boyalar üzerine dönüşüm astarı sürmek ve duvar kağıdını o şekilde uygulamak gerekir.

  26.Duvar Kağıdı Kaplamaya Hazırlık Nasıl Yapılır ?
  Bu işin kuralı kaliteli işçiliktir. Kaba alçı sonrasında saten alçı çekilmiş yüzeye zımpara ve astar sürüldükten sonra boya veya kağıt yapılabilir. Böyle bir zemin boyanmış ise üzerine duvar kağıdı yapılabilir. Sadece sentetik boyalar tiner kullanılarak seyreltilmiş yağlı boya gibi boyalar üzerine dönüşüm astarı sürmek ve duvar kağıdını o şekilde uygulamak gerekir.

  27.Yağlı boya ile boyanmış duvara duvar kağıdı nasıl uygulanır?
  Bu işin kuralı kaliteli işçiliktir. Kaba alçı sonrasında saten alçı çekilmiş yüzeye zımpara ve astar sürüldükten sonra boya veya kağıt yapılabilir. Böyle bir zemin boyanmış ise üzerine duvar kağıdı yapılabilir. Sadece sentetik boyalar tiner kullanılarak seyreltilmiş yağlı boya gibi boyalar üzerine dönüşüm astarı sürmek ve duvar kağıdını o şekilde uygulamak gerekir.

  28.Temiz boyalı yüzeye duvar kağıdı uygulama nasıl yapılır?
  Farklı zeminlere farklı duvar kağıtlarının uygulanması tecrübe gerektirse de, kaliteli bir duvar kağıdını el becerisi olan bir kişi duvarlara rahatlıkla düzgün bir şekilde yapıştırabilir.

  29.Duvarımda boya çatlakları var duvar kağıdı nasıl uygulanır?
  Duvar kağıdı düzgün ve sağlam yüzeylerde sağlam durur çatlaklar kopup düşecek şekildeyse kağıt uygulaması doğru değildir.

  30.Duvarlarımda nem problemi var duvar kağıdı nasıl uygulanır?
  Nem almış ve almaya devam eden yüzeyler önce nem alması kesilerek kuruduktan sonra uygulmaya hazır hale getirilmesi gerekir.

  31.Duvar kağıdı suntalam üzerine uygulanırmı?
  Uygulanabilir ancak duvar kağıdı tutkalı yanısıra ağaç tutkalı (ovalit) kullanılarak zemini sıkı tutması sağlanmalıdır.

  32.Duvar kağıdı cam üzerine yapıştırılırmı?
  Duvar kağıdı cam üzerine yapışmaz.

  33.Duvar kağıdı ile mobilya kaplanırmı?
  Uygulanabilir ancak duvar kağıdı tutkalı yanısıra ağaç tutkalı (ovalit) kullanılarak zemini sıkı tutması sağlanmalıdır.

  34.Duvar kağıdı ile sehpa kaplanırmı?
  Uygulanabilir ancak duvar kağıdı tutkalı yanısıra ağaç tutkalı (ovalit) kullanılarak zemini sıkı tutması sağlanmalıdır.

  35.Duvar kağıdı ile zemin kaplanırmı?
  Duvar kağıdı ile zemin kaplayıp üzerine şeffaf epoksi yapılabiliyor.

  36.Desenli duvar kağıdı nasıl yapıştırılır?
  Desen takibi ikinci boy kesiminden itibaren masa üzerinde ayarlanarak planlanır.

  37.Duvar kağıdı nasıl yapıştırılır?
  Uygulama son derece kolaydır. Duvar kağıdı duvara yapıştırılırken genelde kural aydınlık kısımdan karanlık kısımlara doğrudur. Bunun anlamı önce pencereli duvarlardan başlayarak iç duvarlara doğru uygulama yapılmalıdır. Yine burada ilk yapıştırılacak kağıdın duvara tamamen dik doğrultuda uygulanması önemlidir. Bu açıyı tam olarak yakalamak için bir duvar terazisinden faydalanılabilir. İlk başlanan köşe eğimini önlemek için ilk boy kağıdın bitiminin düz olmasına dikkat ediniz. Diğer duvar kağıtları bunu takip edeceğinden ilk duvar kağıdının yapıştırma uygulaması çok önemlidir. Yere 90 derece tamamen dik bir açıdan yerleştirdiğiniz duvar kağıdını daha sonra duvara iyice yapışmasını sağlayınız. Bunun için kâğıdın cinsine göre duvar kağıdı ıspatulası veya duvar kağıdı fırçası ile kağıda bastırarak yaymak suretiyle duvar kağıdının duvara iyice yapışmasını sağlayınız.

  38.Duvar kağıdı nasıl kesilir?
  Duvar kağıdı kesiminde dikkat edeceğiniz en önemli husus kağıt uzunluğunun duvar uzunluk ölçüsünden beş on santim uzun olarak kesilmesidir. Bu şekilde daha sonra fazlalıkları kesebilir ve doğru istenilen ölçüde kağıda sahip olursunuz.

  39.Duvar kağıdı uygulamak için gerekli malzemeler nelerdir?
  Plastik kova, Metre, Maket bıçağı, Makas, 30cm ıspatula,10cm spatula,15-20cm plastik ıspatula yahut kenarları düzlenmiş sert bir plastik veya fiberglas, Takoz veya benzeri 20 cm genişlikte orta sertlikte fırça, Sünger.

  40.Duvar kağıdı kaplarken nasıl bir tutkal, yapıştırıcı kullanılmalıdır?
  Doğru yapıştırıcı için mutlaka üreticinin tavsiyesine uyunuz.

  41.Duvar kağıdı tutkalı tercih ederken neye dikkat edilmelidir?
  Doğru yapıştırıcı için mutlaka üreticinin tavsiyesine uyunuz.

  42.Plastik boya üzerine duvar kağıdı kaplanırmı?
  Yapılabilir. Kaba alçı sonrasında saten alçı çekilmiş yüzeye zımpara ve astar sürüldükten sonra boya veya kağıt yapılabilir. Böyle bir zemin boyanmış ise üzerine duvar kağıdı yapılabilir. Sadece sentetik boyalar tiner kullanılarak seyreltilmiş yağlı boya gibi boyalar üzerine dönüşüm astarı sürmek ve duvar kağıdını o şekilde uygulamak gerekir.

  43.Sıva üzerine duvar kağıdı kaplanırmı?
  Yapılamaz. Sıva üzerine Kaba alçı sonrasında saten alçı çekilmiş yüzeye zımpara ve astar sürüldükten sonra boya veya kağıt yapılabilir.

  44.Alçıpan üzerine duvar kağıdı kaplanırmı?
  Kaplanabilir. Alçı çekilmesi astar sürülmesi önerilir.

  45.Seramik üzerine duvar kağıdı yapılırmı?
  Yapılmaz. Duvar kağıdı yapabilmek için fayans tırtıklanır alçı çekilir veya üzerine yeşil alçıpan monte edilerek yüzey uygun hale getirilir.

  46.Seramik üzerine duvar kağıdı yapmak sağlıklımıdır?
  Yapılmaz. Duvar kağıdı yapabilmek için fayans tırtıklanır alçı çekilir veya üzerine yeşil alçıpan monte edilerek yüzey uygun hale getirilir.

  47.Duvar kağıdı uygulandıktan sonra nekadar zamanda kurur?
  Kapı pencereler kapalı halde 24 saat beklenmesi önerilir. Hızlıca ısıtarak kurutma yapılamaz zamanla kendi halinde kurumalıdır. Amaç duvar kağıdı uygulamasında ani kurumalara engel olmaktır. Aksi halde duvar kağıdının ek yerlerinde çekmelerden dolayı açılmalar olabilir.

  48.Duvar kağıdı uygulanırken oda sıcaklığı ne olmalıdır?
  Duvar kağıtları tüm yıl boyunca uygulanabilir. Dikkat edilmesi gereken uygulama alanında yüksek ısı değişimlerinin olmaması ve uygulama alanı ortam sıcaklığının 7,8 derece altına düşmemesidir.

  49.Duvar kağıdı tutkalı duvaramı sürülür?
  Bazı ürünlerde duvara bazılarında kağıda,vbazılarında her ikisine de sürülebilir. Bazı duvar kağıtları ruloda pre-pasted yazanlar sadece su ile uygulanabilir.

  50.Duvar kağıdına nasıl yapıştırıcı sürülür ?
  Kesilmiş duvar kağıtları masa veya yerde üst üste konur. Daha sonra yapıştırıcı fırça yardımıyla soldan sağa ve ortalara doğru yumuşak fırça darbeleriyle yapıştırıcı iyice kağıda yedirilir.

  51.Duvar kağıdı yapıştırıcısı kağıdamı sürülür?
  Bazı ürünlerde duvara bazılarında kağıda,vbazılarında her ikisine de sürülebilir. Bazı duvar kağıtları ruloda pre-pasted yazanlar sadece su ile uygulanabilir.

  52.Duvar kağıdı uygularken nasıl katlanır?
  Duvar kağıdınızı yapıştırıcı sürdükten sonra iç yüzeyler birbirine bakacak şekilde sol ve sağ taraftan ortaya katlayınız. Bu şekilde duvar kağıdınızı duvara yapıştırana kadar bir süre bekletiniz. Tutkal dış yüzeye değmemelidir.

  53.Alçıpan Duvar için duvar kağıdı uygulama öncesi zemin hazırlığı nasıl yapılır?
  Alçıpan bölme duvar üzerinde alçıpan ek yerlerine derz filesi yapıştırılır ince saten alçı tüm yüzeye çekilir. Zımparalanır ve astar sürülür. Bu mükemmel uygulamadır.

  54.Eşyalarımın yerini değiştirirken duvar kağıdımda hasar oluştu yenisi ile değiştirebilir miyim?
  Satın alırken 1 rulo fazla alarak saklayınız. Gün gelir büyük bir masraftan kurtulursunuz. Bu şekilde bölgesel tamirler yapabilirsiniz ve tüm alanın duvar kâğıdını değiştirmek zorunda kalmazsınız. Bunu düşünmeyen kimseler bir süre sonra ellerinde bir parça kâğıt ile onlarca mağazayı dolaşacaklar.

  55.Duvar kağıdım leke oldu nasıl çıkartabilirim?
  Duvar kağıtlarınızın özelliklerine göre özel temizlik ürünleri mevcuttur. Öncelikle sabun ve ılık su ile ince bir sünger yardımıyla deneyin.

  56.Duvar kağıdı silinebilir mi?
  Duvar kağıtları marka ve teknik özelliklerine göre tüm ürünler gibi bir çok çeşit ve özelliğe sahiptir. İyi kalite duvar kağıtları silinebilirdir.

  57.Tekstil Tabanlı Vinil Duvar Kaplamasını Nerelerde Kullanabiliriz?
  Oteller, fastfood restoranları gibi sıklıkla ve çok insan tarafından ziyaret edilen alanlarda kullanılabilir.

  58.Saten Boya Üzerine Duvar Kağıdı Uygulaması Yaptırabilir Miyiz?
  Kaba alçı sonrasında saten alçı çekilmiş yüzeye zımpara ve astar sürüldükten sonra boya veya kağıt yapılabilir. Böyle bir zemin boyanmış ise üzerine duvar kağıdı yapılabilir. Sadece sentetik boyalar tiner kullanılarak seyreltilmiş yağlı boya gibi boyalar üzerine dönüşüm astarı sürmek ve duvar kağıdını o şekilde uygulamak gerekir.

  59.Plastik Boya Üzerine Duvar Kağıdı Kaplatabilir Miyim?
  Kaba alçı sonrasında saten alçı çekilmiş yüzeye zımpara ve astar sürüldükten sonra boya veya kağıt yapılabilir. Böyle bir zemin boyanmış ise üzerine duvar kağıdı yapılabilir. Sadece sentetik boyalar tiner kullanılarak seyreltilmiş yağlı boya gibi boyalar üzerine dönüşüm astarı sürmek ve duvar kağıdını o şekilde uygulamak gerekir.

  60.Maliyet açısından boya ile kıyasladığımızda hangi ürün daha uygun fiyatlıdır?
  Kesinlikle duvar kağıdı daha pahalıdır. Olmalıdırda çünkü yıllarca kullanırsınız ve harika görünürler.

  61.Ankara dışından sipariş verdiğimde nasıl usta bulurum?
  Web sitemizden ankara dışı uygulama için ustalar bulabilirsiniz.

  62.Nekadar duvar kağıdına ihtiyacım var?
  Web sitemizde bulunan duvar kağıdı hesap makinesini kullanabilirsiniz. Veya bizi arayın bilgi verelim.

  63.Desenli duvar kağıdı nasıl hesaplanır?
  Web sitemizde bulunan duvar kağıdı hesap makinesini kullanabilirsiniz. Veya bizi arayın bilgi verelim.

  64.Duvar kağıtları son kullanma tarihi varmı?
  Paketi açılmamış, ıslanmamış doğru ortamda beklemiş ürünler herzaman kullanılabilir.

  65.Duvar kağıdı ne kadar süre kullanılır?
  15-20 yıl kullanılabilir.

  66.Duvar kağıdını sökmek zormudur?
  Doğru malzeme ve bilgi ile son derece kolaydır.

  67.Duvar kağıdı sökülüp tekrar uygulanırmı?
  Hayır

  68.Duvar kağıdı sökme suyu nedir?
  Duvarda bulunan eski duvar kağıtlarının tutkalına sirayet eder ve çözer böylelikle kolayca sökersiniz.

  69.Duvar kağıdı sökme ipuçları nelerdir?
  Sirkeli ılık su kullanılabilir.

  70.Hatalı bozuk zeminlerden duvar kağıdı ile kurtulabilirmiyim?
  Maalesef kurtulamazsınız.

  71.Duvar kağıdı fiyatları neye göre değişir?
  Marka, teknik özellikler, kullanılan hammaddeler, tasarımcı fiyatı etkiler.

  72.Pahalı duvar kağıtları kalitelimidir?
  Genellikle öyledir.

  73.Ucuz duvar kağıtları kalitesizmidir?
  Genellikle öyledir. Fakat bazen iyi markalar sezon indirimlerinde inanılmaz fiyatlara satın alınabiliyor.  dan biliyoruz.

  74.Duvar kağıdını kendim yapıştırabilirmiyim?
  Evet herkes yapabilir. Kimi 1 saatte bitirir kimi bitirmeden usta çağırır.

  75.Pencere kenarlarına duvar kağıdı nasıl yapıştırılır?
  Ülkemizde hemen hemen herkes defter kaplamıştır. Doğru kesim ve titizlikle yapıldığında son derece güzel pencere köşeleriniz olur.

  76.Duvar kağıdı üst alt ve sağ sol köşe kesimleri nasıl yapılır?
  Ucu yeni ve keskin bir maket bıçağı ile kesilir.

  77.Duvar kağıdı ne ile kesilir?
  Ucu yeni ve keskin bir maket bıçağı ile kesilir.

  Gemlik Duvar Kağıtları

  Gemlik Duvar Kağıtları

   

   

   

   

   

   

  duvar kağıdı yapıştırma 

  Duvar kağıdının seçilmesi

  Duvar kağıdını duvarlara kaplamadan önce zevkinize en uygun duvar kağıdını seçmelisiniz. Ruh halinize ve kişiliğinize uygun bir duvar kağıdı seçmek size fayda sağlayacaktır. Bunun yanında oturma odası, çocuk odası , yatak odası gibi kuru yerlere normal duvar kağıdı seçebilirsiniz. Fakat banyo , mutfak gibi nemli alanlarda vinil duvar kağıtlarını tercih etmelisiniz. Duvar kağıdı seçerken duvarların durumu da çok önemlidir. Şayet pürüzlü bir duvarınız varsa kabartmaları kalın olmalı veya desenleri fazlaca olan duvar kağıtlarını tercih etmelisiniz. Neticede desenler duvar kusurlarını bir nebze olsun örtecektir.

  Duvar kağıdı uygulamadan önce diğer işlerin konumu:

  Duvar ve tavan tadilatları boyama ve badana işleri bitmiş olmalı
  Şapı atılmış olmalı
  Kapı ve pencereler takılmış olmalı
  Laminant ,Masif parke gibi işlerin bitmiş olması fayda sağlayacaktır. Köşebentler duvar kağıdından sonra takılabilir.
  Elektrik malzemelerinin iç ünitelerinin takılmış olması gerekmektedir. Duvar kağıdı yapıştırıldıktan sonra dış kısımlar rahatlıkla takılabilir.
  Eğer duvarda kara sıva veya alçı sıva varsa üzerine saten alçı uygulanmalıdır. Saten alçı uygulandıktan sonra yüzey pürüzsüz olana kadar zımparalanması duvar kağıdına estetik katacaktır.
  Yapıştırıcı seçerken dikkat edilecek hususlar:

  Çiriş yani yapıştırma malzemesini seçmek duvar kağıdı uygulamalarında çok önemlidir. Bazı duvar kağıdı markalarında uygun çirişi ambalaj içinden çıkan kullanım kılavuzundan öğrenebilirsiniz . Eğer duvar kağıdı kendinden yapıştırıcılı ise yapıştırma malzemesine ihtiyaç duymazsınız. Fakat nemli bir süngerle silinebilen klasik bir duvar kağıdıysa genel yapıştırma malzemesi kullabilirsiniz. Vinil veya kabartmalı bir duvar kağıdı ise bunlara uygun yapıştırıcıyı temin etmelisiniz.

  Kullanılacak Malzemeler

  Zımpara
  Bez
  Kova
  Şakül
  Makas
  Maket Bıçağı
  Merdiven veya iskele
  Tüysüz sert rulo
  Karıştırmak için çubuk
  Yüzey Nasıl Olmalı

  Yüzey kuru olmalıdır, eski duvar kağıdı var ise sökülmüş olmalıdır. Sökme işleminin yaparken eski duvar kağıdını ıslatabilirsiniz , özel duvar kağıdı sökücü malzeme kullanabilirsiniz veya duvar kağıdına buhar makinesiyle buhar uygulayabilirsiniz. Çatlak ve oyuklar kapatılmış olmalıdır. Duvar alçı ise emilimi azaltmak için astar vurulmalıdır. Eğer duvarda yağlı boya var ise geçiş astarı vurulmalıdır. Duvarlarda küfe neden olacak etmenler ortadan kaldırılmalıdır. Eğer duvarlarda küf oluşumları varsa öncesinde çamaşır suyuyla silebilirsiniz.

  Duvar kağıdının kesilmesi

  Duvar kağıdını keserken Altan ve üsten 5-6 santim fazlalık bırakmalısınız. Keseceğiniz ilk kağıt sizin şablonunuz olursa işiniz çok kolay olur böylelikle her defasında yeniden ölçmezsiniz. Kağıtları keserken en önemli husus desenlerinde denk gelmesidir. Yapıştırıcı tozu kovaya dökün ve iyice karıştırın. 5 dakika bekleyin tekrar karıştırın. Yaklaşık 15 dakika sonra yapıştırma harcınız hazır olacaktır. Fırça ile duvar kağıdının arka yüzeyine yapıştırma malzemesini iyice yedirin ve eşit miktarlarda(homojen biçimde) duvar kağıdına uyguladığınızdan emin olun. Duvar kağıdını yapıştırdıktan sonra ister temiz bir bez isterseniz tüysüz rulo ile duvar kağıdının hava boşluklarını alın.

  Dikkat edilecek hususlar.

  Duvar kağıdını her ihtimale karşı fazla alın.

  Desenleri denk getirmek duvar kağıdının can damarıdır. Kalıpları hazırlarken dikkatli olun.

  Eğer gelecekte boya yaptırmak isterseniz boyanabilir duvar kağıdı alın.

  Duvar kağıdını 90 derecelik açıyla duvara dik biçimde uygulayın.

  Duvar kağıdını üst taraftan yapıştırmaya başlayın ; duvar kağıdı ikiye katlanmış bir biçimde önce üst taraf sonra alt taraf olacak şekilde yapıştırılmalıdır.

  Duvar kağıdının ani kurumlarını engellemek için kapı veya pencere varsa kapalı durmalıdır. Çünkü bir taraf hava alırken diğer taraf daha az hava alırsa çekmelere neden olabilir.

  İlk duvar kağıdını düz yapıştırılması çok önemlidir. Bunun için terazi veya şakül kullanılabilir. Eğer ilk kağıt yamuk olursa diğer duvar kağıtları da orantısız ve biçimsiz olur .

  Eğer bunca zahmete girmek istemiyorsanız , profesyonel ustalarımız siz hizmet etmek için bekliyor.

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Gemlik'te Diğer Hizmetlerimiz