Dış Cephe Boyası

Gemlik Dış cephe Boya

Konutların iç mekanları için boya tercihinin önemi kadar bina dış cephe boya seçimi de hem estetik, hem de dayanıklılık açısından önemlidir.

Dış cephe boyasının profesyonel bir şekilde yapılması gerekir.

DIŞ CEPHE BOYA ÇEŞİTLERİ

dis_cephe_boyaAkrilik Dış Cephe Boyaları : Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, son kat dış cephe boyasıdır. Yüksek alkali direncine sahip, güneş ışınlarına, yağış, nem ve deniz kıyısındaki tuzlu neme karşı son derece dayanıklıdır. Kolay sürülen, iyi örtücülük sağlayan, koruyucu ve dekoratif bir boyadır.

Silikonlu Dış Cephe Boyaları : Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, silikonlu dış cephe boyasıdır. Yüksek su itici özelliğiyle yüzeyin su geçirmesine izin vermez. Yüksek alkali direnci ile rutubete, neme ve tuzlu suya karşı dayanıklıdır. Güneş ışınlarının boya filmini deforme etmesini ve renk değiştirmesini önleyerek uzun süreli kullanıma olanak verir. İçeriğindeki silikon sayesinde yüzeye nefes alma imkanı vererek biriken nemin iç ve dış cephelere zarar vermesini engeller.

Grenli Dış Cephe Boyaları : Su bazlı, akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, silikonlu ince desenli rulo ile uygulanan, rulo ile desen verilen, grenli mat dış cephe boyasıdır. Kendi kendini yıkama özelliği ile yağmurun yüzeye nüfuz etmeden akmasını sağlar ve yüzeydeki tozları temizler. Yüzeye nefes alma imkanı vererek biriken nemin iç ve dış cephelere zarar vermesini engeller.

Elastik Dış Cephe Boyaları : Akrilik esaslı elastik dış cephe boyasıdır, yüzeylere nefes aldırır dış etkilere ve kılcal çatlaklara karşı dayanıklıdır.Binanın durumuna ve konumuna en uygun boya ve islem yapıyoruz ki uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilin ve hizmetimizden memnun kalın işimiz sizleri kaliteli işçilikle ucuza buluşturmak.

Dikkat edilmesi gerekenler:

Dış cephe boyanız, değişen hava koşullarından etkilenmemelidir. Çatlama, kabarma, dökülme gibi sorunlar yaratmamalıdır. Zorlu hava şartlarına dayanabilmesi için yüksek su itici özelliğinin olmasına dikkat etmelisiniz.
Binanızın nefes almasına son derece önemli bir detaydır. Boya seçerken, su buharı geçirgenliğini olup olmadığını kontrol edin. Su buharı geçirgenliğine sahip boyalar binanızın nefes almasını sağlar.
Boyanın kalitesine bağlı olarak, örtme gücü yüksek boyaları tercih etmelisiniz.
Dış cephe boyanızı uzun yıllar kullanmak istiyorsanız, boya alırken solmazlık garantisi olup olmadığını kontrol edin.
Aşırı yağış alan iklimlerde ( Karadeniz, Akdeniz gibi ) öncelikli tercih neme dayanıklı boyalar olmalı. Bu da özel reçineli Verona Lite veya Veronasil gibi silikonlu dış cephe olmalı.
Aşırı yağış almayan ancak yoğun güneş ışınlarının olduğu iklimlerde dış cephe boyanızın neme dayanıklılığından daha önemlidir renklerin güneş ışınlarına dayanımı.
Aşırı güneşli ( sıcak iklimlerde ) koyu canlı renklerden mutlaka kaçınınız.
Dış cephede uygulama yapacağınız yüzeyin durumuda boya tipinizi etkiler. Düzgün ince sıva yapılmamış yüzeylerde de düz boyalar değil grenli boyalar seçilmelidir, alt yüzey hatalarını kapatır.
Boyanın kalitesini, dayanıklılığını, işçiliğin alt yüzey işlemlerinin en az %50 etkilediğini asla unutmayın ve doğru işçilik yaptırarak, doğru astarı kullanmalarını sağlayın.

İLETİŞİM FORMUNU KULLANARAK BİZE YAZABİLİRSİNİZ

    Dışarıdaki hava koşullarının da boya işini etkileyeceğini unutmayın. Rüzgarın fazla olması veya hiç olmaması, iskelelerde çalışmak zorunda olunması, genellikle açık renklerle çalışıldığı için hataları gizlemenin daha zor olması gibi koşullar dış cephe boyasını zorlaştıran faktörlerdir.

    Gemlik'te Diğer Hizmetlerimiz